5

Walentynki z AMELIE: Koncert muzyki inspirowanej Amelie

Zapraszamy na niezwykły Koncert Walentynkowy "AMELIE i Odcienie Nadziei", podczas którego razem z Amelie odwiedzimy mniej lub bardziej odległe zakątka naszej Duszy. Naszą przewodniczką w tej wyprawie będzie Thuy Melissa Dao - pianistka, muzykoterapeutka, miłośniczka Piękna i Prawdy.

Podczas tego wieczoru usłyszycie Państwo wybrane kawałki z filmu Amelie oraz muzykę nawiązującą do tematyki koncertu.

Kilka słów o prowadzącej:

THUY MELISSA DAO - pianistka, twórca holistycznej metody nauczania gry na fortepianie Music Alchemy Piano. Oprócz studiów pianistycznych (stypendystka Cleveland Institute of Music i University of Iowa w Stanach Zjednoczonych), studiowała również muzykoterapię (University of Iowa, Appalachian State University, Institut Imago) i coaching (Erickson Coaching International).

W latach 2008-2010 prowadziła zajęcia fortepianu dla dorosłych i młodzieży na University of Iowa w Stanach Zjednoczonych. W latach 2012 - 2019 jako dyrektor projektu charytatywnego MindLight opracowała programy edukacyjne wykorzystujące muzykę jako medium do budowania umiejętności społecznych dla dzieci i młodzieży. Jest również prekursorką metody wychowawczej Pozytywna Dyscyplina w Polsce i współautorką metody wychowawczej Ky Luat Yeu Thuong (Dyscyplina Miłości) w Wietnamie.

Thuy jest inicjatorką i główną prowadzącą cyklu koncertów multi-sensorycznych Warszawa Malowana Dźwiękiem (Warsaw Painted with Sound) odbywających się na Smolnej 14.

Opinie naszych widzów o koncertach prowadzonych przez Thuy

[CHOPIN & BOZNAŃSKA, CZYLI SZTUKA UKOJENIEM]
Malarka Kinga Pawełska Kin-yo vel Krynka Cortez i pianistka Thuy Melissa Dao stworzyły znakomity performance - zaskakujące, ciekawe w formie przedstawienie. W miłej, przytulnej atmosferze Saloniku Chopina przenosimy się w świat Olgi Boznańskiej. Przy nastrojowych dźwiękach muzyki Chopina wygrywanej przez znakomitą pianistkę Thuy Melissę Dao patrzymy na żywo jak powstaje obraz. Połączenie wielu sztuk: muzyka, taniec, malarstwo spowite dobrą grą aktorską Kingi Pawełskiej - artystki o wielorakich, niepowtarzalnych talentach i zdolnościach. Warto przeżyć z tymi osobami transcendentną przygodę, zobaczyć jak wczoraj i dziś przenika się w sztuce.

[W CZASIE I BEZ-CZASIE]
Przeniesienie w klimat z epoki Chopina... w blasku świec przy lampce wina, ciastku... w otoczeniu stylowych mebli art-deco, otulenie dźwiękami fortepianu uśmiechniętej, pięknej i mądrej Pianistki... w nasyceniu oczu obrazami magicznej przyrody wyświetlanymi na ścianie... pod sufitem rozświetlonym gwiazdami... można było doświadczyć poezji, zadumy nad istotą życia i mindfulness... Polecam z całego serca!

[W CZASIE I BEZ-CZASIE]
Jestem bardzo wdzięczna za możliwość uczestnictwa w koncercie. Thuy przygotowała dla nas wspaniałe doświadczenie. Byłam bardzo wzruszona zwłaszcza niezwykle trafnym połączeniem muzyki i obrazu. Piękne zdjęcia dawnej Warszawy, ludzi którzy żyli przed nami, a także polskich krajobrazów (chabry i maki na polach, brzozy i leśne zagajniki). Podobnie wyjątkowym i oryginalnym przeżyciem było dla mnie wprowadzenie wątku degustacji i smakowania zaserwowanego wina i pysznego ciasta. Zaproszenie do spokojnego smakowania, w skupieniu było dla mnie także mocnym przeżyciem przypominającym o tym jak ważne jest by zwolnić i świadomiej żyć. Czas spędzony na koncercie będzie niezapomnianym doświadczeniem, bo czułam się jakbym była w RAJU!

[W CZASIE I BEZ-CZASIE]
Gorąco polecam wybrać się w tę nietuzinkową podróż muzyczną!!! Wiedzie ona przez krainy smaku, zapachu i dotyku; półmroku, kolorów i świateł; ulotnych polskich pejzaży, klasycznego warszawskiego saloniku i hipnotyzujących, kosmicznych przestrzeni; a także magicznych dźwięków fortepianu, ciepłego kobiecego głosu i wewnętrznej ciszy. W tej drodze warto podążyć za prowadzącą nas wprost z przestrzeni serca Przewodniczką - Thuy Melissą Dao - oraz korzystać z polecanego przez nią niezmiennie Klucza do każdych kolejnych drzwi - własnego Oddechu.

[W DUSZY GRA]
Koncert „W Duszy Gra” z cyklu Warszawa Malowana Dźwiękiem dla Dorosłych i Dzieci to niezapomniane doświadczenie piękna. Artystki tworzą przestrzeń, w której każdy zmysł zostaje poruszony. Uczestnik tego wydarzenia zostaje zaproszony do magicznej przestrzeni, w której pozwala swojej duszy na swobodny odbiór sztuki. Wspaniałe jest to, że ten niezwykły czas można spędzić razem z dzieckiem i można pokazać mu to, co naprawdę jest wartościowe. Można rozpocząć praktykę zatrzymania się i zachwycania chwilą. Sposób prowadzenia koncertu jest przyjazny dla dzieci. Ogromną wartością tego wydarzenia jest to, że towarzyszący dziecku opiekun na tych samych zasadach doświadcza sztuki. Przecież w każdym z nas, dorosłych, jest dziecko, o które warto dbać i które warto pielęgnować!

[DAJ ŻYCIU WZIĄĆ SIĘ ZA RĘKĘ]
To był piękny wieczór, chwila zatrzymania, oderwania od zgiełku, zasłuchania w dźwięki, odczuwania, zamyślenia i kontaktu ze sobą. Thuy Melissa Dao wraz z Joanną Szelugą stworzyły otulający klimat i zaprosiły nas w podróż przez zmysły, ku sobie w sobie. Z połączenia dźwięków, poezji i fotografii przychodziły do mnie skojarzenia i refleksje...
...nie zawsze będziesz miała jasny obraz, droga we mgle też jest piękna...
... czas - stale się toczy, i ja się toczę, czas jest stale obecny, czy ja też?...
Wisienką na torcie było domknięcie wieczoru na tarasie, z muzyką, zachodzącym słońcem i widokiem panoramy Warszawy.
Ten wieczór - z wdzięcznością - dopisuję do długości życia na nagrobku ❤️

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń